ANNA KAMIŃSKA, Sarnaki

ANNA KAMIŃSKA – Sarnaki, woj. mazowieckie

Uczęszczam do 3 klasy gimnazjum. Na cukrzycę choruję od 3 roku życia – 2 października wybiło już 12 lat…

Przyznam, że momentami jest mi ciężko, no i nie da się ukryć, że czasem choroba mnie ogranicza. Ale ja się nie poddaję, zawsze chcę być najlepsza i wiem, że cukrzyca mi nigdy nie przeszkodzi w realizacji założonych celów.

Bardzo chciałabym zostać lekarzem, medycyna to moja pasja. Może ciężko w to uwierzyć, ale – to chyba „zasługa” cukrzycy – uwielbiam szpitale! Nie wyobrażam sobie pracy w innym miejscu.

Jeśli chodzi o moje osiągnięcia, to „na swoim koncie” mam 5 świadectw z czerwonym paskiem, rok temu wygrałam szkolny konkurs chemiczny. Mam jednak nadzieję, że te największe osiągnięcia dopiero przede mną – w tym roku egzamin gimnazjalny, do którego się przygotowuję, mam już wybrane liceum i określony cel, do którego dążę.

Gdy dowiedziałam się, że po raz drugi zostałam Stypendystką (poprzedni raz 2 lata temu), bardzo się ucieszyłam. Muszę przyznać, że w szkole, mimo tego, że wielokrotnie byłam w czymś najlepsza, nie byłam doceniana. Dlatego tym bardziej się cieszę, że udało mi się zdobyć stypendium Słodycz Wiedzy.

Cieszę się również z tego, że oprócz mnie, jest wiele innych osób nagrodzonych i docenionych, co pokazuje, że osoby z cukrzycą wcale nie są gorsze czy głupsze. Pieniądze na pewno się przydadzą. Postaram się je jak najlepiej wykorzystać.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *