JOANNA DRWĘSKA, Śrem

JOANNA DRWĘSKA – Śrem, woj. wielkopolskie

Mam na imię Asia i aktualnie jestem studentką chemii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, spełniłam tym samym moje marzenie, któremu byłam wierna od lat.

W liceum uczyłam się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, dzięki czemu utwierdziłam się w przekonaniu, że mój pomysł na przyszłość to rzeczywiście to, czemu chcę się poświęcić. Realizację planów umożliwiła mi też dobrze zdana matura – cieszę się, że moje wyniki doceniono także poza szkołą. Stowarzyszenie Absolwentów mojego liceum przyznało mi tytuł Maturzysty Roku 2015 (udało mi się nawet osiągnąć najlepsze rezultaty spośród wszystkich wyróżnionych do tej pory!).

Jednak nie samą nauką człowiek żyje, więc poświęcam dużo czasu swoim zainteresowaniom. Jedną z moich największych pasji jest muzyka. Bardzo lubię poszerzać horyzonty, poszukując wciąż nowych gatunków, wykonawców, piosenek. Wolny czas spędzam oglądając dobre kino, czytając dobre książki i spotykając się z przyjaciółmi. Koniec szkoły i matura zamknęły pewien etap w moim życiu, dlatego teraz coraz częściej skupiam się na przyszłości. Mam też nowe marzenia, z których głównym są niekoniecznie dalekie, ale zawsze ciekawe podróże. Mam nadzieję, że uda mi się je wkrótce zrealizować!

Wyróżnienie, jakim jest uzyskanie stypendium, niezwykle mnie ucieszyło – tym bardziej, że nie spodziewałam się tego, jako że otrzymałam je już po raz czwarty! Świadomość uznawania przez innych moich wysiłków sprawia, że wciąż odczuwam dużą motywację do dalszej pracy i zyskuję pewność, że podejmuję w swoim życiu dobre decyzje.

Co ważne, cukrzyca nie stanowi bariery nie do przejścia na drodze do osiągania celów zarówno naukowych czy zawodowych, jak i prywatnych. Wszystko jest kwestią organizacji i odpowiedniego podejścia – nie tylko mojego własnego, ale i całego społeczeństwa, którego świadomość i wiedza na temat tej choroby jest coraz większa i daje cukrzykom większe poczucie bezpieczeństwa.

Wszystko to możliwe jest między innymi dzięki działalności instytucji takich jak Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Chciałabym serdecznie podziękować nie tylko za Państwa przychylność, ale za podejmowanie wszystkich działań, które służą pomocą ludziom takim jak ja.

Wielkie dzięki!

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *