JULIA PRZYBYLAK, Toruń

JULIA PRZYBYLAK – Toruń, woj. pomorskie

Mam na imię Julia i na cukrzycę choruję już od 11 lat. Nigdy nie przeszkodziła mi ona jednak w realizacji stawianych sobie celów czy spełnianiu marzeń. Staram się wszystko w życiu robić tak, jakbym nie miała żadnych ograniczeń. Uwielbiam podróżować, poznawać inne kultury, chodzić po górach, pływać, biegać, jeździć na nartach i czytać książki. Jestem osobą wesołą, szczerą i wiecznie zakręconą. Horas non numero, nisi serenas

Dawno temu postanowiłam, że chcę pomagać ludziom, którzy tak jak ja są chorzy, by uświadomić im, że jeśli tylko czegoś bardzo pragną, to nie ma rzeczy niemożliwych.

W liceum więc poświęciłam się Olimpiadzie Biologicznej, z której uzyskałam tytuł finalisty, zapewniający 100% z egzaminu maturalnego z biologii. Zostałam również laureatką Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej „Wygraj Index!” oraz zajęłam I miejsce w Konkursie LabTest Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych przy Collegium Medicum w Bydgoszczy.

I udało się – jestem studentką I roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i muszę przyznać, że mimo tego, iż nauki jest ogrom, a zgłębianie tajemnic anatomii ludzkiego ciała pochłania większość mojego czasu, to jestem bardzo szczęśliwa, że wybrałam te studia i sprawiają mi one ogromną przyjemność.

Bardzo ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że po raz kolejny zostało przyznane mi stypendium ,,SŁODYCZ WIEDZY”. Jest to dla mnie wyjątkowe wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Myślę, że dla każdego cukrzyka jest ono miłą niespodzianką i nagrodzeniem przede wszystkim tego, że mimo wielu trudności, które napotykamy na co dzień, potrafimy osiągnąć też sukcesy w naszym życiu.

Wszystkim cukrzykom przesyłam dużą falę pozytywnej energii, nigdy nie poddawajcie się w dążeniu do osiągnięcia wymarzonych celów i pamiętajcie, że świat stoi przed Wami otworem!

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *