KATARZYNA KUŹMA, Białystok STYPENDYSTKA ROKU

KATARZYNA KUŹMA – Białystok, woj. podlaskie

Tu Kasia – uczennica II klasy LO. Z cukrzycą za pan brat żyję już ponad 10 lat. Myślę, że między innymi ona przyczynia się do moich sukcesów w szkole. Samodyscyplina kształtowana przez wiele lat wpływa na systematyczną naukę.

Oprócz obowiązków szkolnych posiadam wiele pasji. Pływam, w zeszłym roku śpiewałam w chórze szkolnym, a obecnie odkrywam swoje nowe hobby – tenis ziemny! Lubię nowe wyzwania!

Uwielbiam podróże. Jak widać, cukrzyca nie przeszkadza mi w niczym, a czasem nawet pomaga. Udzielam się również w wolontariacie. To kolejny czynnik motywujący mnie do osiągania dobrych wyników. Zdobytą wiedzę i umiejętności będę mogła wykorzystać w przyszłości, pomagając innym.

Nie ukrywam, że myślę o zawodzie lekarza, ale również, chyba jak każdy Słodziak, marzę o wynalezieniu tego jedynego, najlepszego specyfiku na cukrzycę. To byłoby coś, prawda?

Stypendystką programu SŁODYCZ WIEDZY jestem już po raz 5.  Jak co roku, to zaskoczenie i ogromna radość, w tym roku jeszcze większa,  bo zostałam wyróżniona zaszczytnym tytułem Stypendysty Roku. Łezka się w oku kręci ze wzruszenia!

To ogromne, kilkuletnie już wsparcie, umożliwia mi wszechstronny rozwój. Tegoroczną nagrodę przeznaczę na książki biologiczno-chemiczne oraz pierwszą, profesjonalną rakietę do tenisa.

Życzę wszystkim cukrzykom wspaniałych wyników w nauce oraz w glukometrze!

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz