MAŁGORZATA KACZMAREK, Teresin

MAŁGORZATA KACZMAREK – Teresin, woj. mazowieckie

Mam 12 lat i chodzę do szóstej klasy. Na cukrzycę choruję od siedmiu lat a od dwóch lat również na celiakię

Mam bardzo dużo zainteresowań m.in: Piłka nożna,piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy , lekkoatletyka. Ogólnie mówiąc, wszelkie moje zainteresowania spoczywają głównie na sporcie. Trenuję piłkę nożną w klubie sportowym KS TERESIN na pozycji napastnika.

Oprócz sportu chętnie biorę udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych, recytatorskich i polonistycznych.Oczywiście nie zawsze uda się zająć miejsce na podium ale  uważam że zawsze warto spróbować. Do tej pory największym moim osiągnięciem był brązowy Cyceron za recytację wiersza „Lis Witalis” oprócz tego udało mi się zdobyć kilka dyplomów i wyróżnień z dziedziny plastyki i oczywiście sportu.

Jestem mile zaskoczona że dostałam się na listę wygranych,bo w konkursie brały udział dzieci z cukrzycą z całej Polski.Stypendium, które zostało mi przyznane, chcę przeznaczyć na wyjazd do Londynu.

Niektórzy ludzie myślą że jak ktoś jest chory nieważne na jaką chorobę , to nie może osiągnąć dużo w życiu.

Ja jestem przykładem człowieka, który wie czego chce i dąży do celu. Nie poddawajcie się bo czasem chory osiągnie więcej niż ten zupełnie zdrowy.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz