NATALIA DEMBKOWSKA, Banino

NATALIA DEMBKOWSKA – Banino, woj. pomorskie

Mam 11 lat.  Chodzę do 5 klasy Szkoły Podstawowej. Na cukrzycę choruję od prawie 3 lat. Bardzo lubię czytać książki, malować, śpiewać, tańczyć, uczyć się języków.  Nie ma przedmiotu w szkole, którego nie lubię. Dlatego też bardzo chętnie chodzę na różne kółka zainteresowań np. przyrodnicze , polonistyczne, język Kaszubski, na  Odyseję Umysłu…  Śpiewam również w zespole kaszubskim „Spiéwné kwiôtczi” – chociaż na Kaszubach mieszkam zaledwie 5 lat.

W 2016 roku zdobyłam tytuł Najlepszego Matematyka i Mistrza Ortografii w mojej gminie Żukowo.

Moje największe osiągnięcia w 2015 r.  to : I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mistrz Rachunków” , I miejsce w Powiatowym konkursie matematycznym  dla Szkoły Podstawowej, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni im. Jana Trepczyka, II miejsce w Powiatowym konkursie przyrodniczym pt. Przyroda na Kaszubach”, III miejsce Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej oraz Wyróżnienie w Międzynarodowym  konkursie matematycznym „Kangur”.

Bardzo ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że przyznano mi stypendium w programie Słodycz Wiedzy.  Takie wyróżnienie tylko zdopingowało mnie do dalszej pracy. Cukrzyca czasem bywa  uciążliwa, ale nie przeszkadza mi  ona w rozwijaniu moich licznych zainteresowań. Biorąc udział w różnych konkursach, nie mam taryfy ulgowej. Ale kiedy przychodzi sukces –  jest też ogromna satysfakcja, że się udało, że warto było podjąć wyzwanie.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz