PAWEŁ KUNISZEWSKI, Pelplin

PAWEŁ KUNISZEWSKI – Pelplin, woj. pomorskie

Jestem uczniem klasy trzeciej liceum. W tym roku będę podchodził do egzaminu maturalnego. Na cukrzycę choruję od 4 lat. Sześć lat temu ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną im. Janiny Garści w Tczewie

Interesuję się historią (w szczególności historią XX wieku), muzyką oraz literaturą polską. Angażuję się w życie szkoły organizując wieczorki patriotyczne, lekcje otwarte z historii oraz inną działalność artystyczną. Wolny czas spędzam z książką, dobrą muzyką i ulubionymi łakociami.

Jestem osobą bardzo otwartą, która lubi pomagać i wykorzystuję te cechy, aby wszyscy młodsi rówieśnicy wspominali mój pobyt w szkole z uśmiechem na twarzy. Jednym z największych osiągnieć naukowych jakimi mogę się pochwalić jest praca pt. „Rodzina w wirach historii”, która opisuję losy mojego pradziadka w czasach drugiej wojny światowej.

Zupełnie nie spodziewałem się otrzymania owego stypendium, dlatego informacja o tym wywołała we mnie burzę pozytywnych emocji objawiających się uśmiechem na mojej twarzy. Byłem przeszczęśliwy i już parę minut później cieszyłem się tym z całą rodziną.

Myślę, że stypendium „SŁODZYCZ WIEDZY” jest dla każdego cukrzyka szansą na wielki uśmiech , ale jest też  wielką nagrodą za to, że pomimo trudności wynikających z choroby jesteśmy w stanie radzić sobie w życiu i osiągać naprawdę wiele! Na pewno zachęci mnie ono do podnoszenia poprzeczki w swoim życiu i do uśmiechania się częściej niż sobie to wcześniej zaplanowałem!

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *