WIKTORIA KROCZEK, GLIWICE

Wiktoria Kroczek – Gliwice, woj. śląskie

Cześć! Nazywam się Wiktoria Kroczek i mam 16 lat. Jestem z Gliwic i od tego roku szkolnego uczęszczam do I Liceum Dwujęzycznego Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Gliwicach.Interesuje się nauką języków obcych (j.angielski, j.niemiecki, j.włoski i j.francuski) oraz kocham śpiewać. Oprócz tego uprawiam wiele sportów m.in. tenis stołowy, koszykówka i bieganie. 
Na cukrzycę choruję od 6 lat. Na początku było bardzo ciężko przyzwyczaić się do pewnych zmian, jakie zaszły w moim życiu, od czasu gdy zachorowałam. 
Ciągła samokontrola i uważanie przy podawaniu dawek insuliny oraz jedzeniu. Mówiłam sobie: ”Dlaczego to właśnie ja choruje?”. Po pewnym czasie uświadomiłam sobie, że przecież to nic strasznego, z tym da się normalnie żyć!Cukrzyca to nie wstyd. Po prostu tak się stało, tak musi być i trzeba potrafić to zaakceptować. Cukrzyca nie przeszkadza mi w realizacji pasji, wręcz przeciwnie, uczy mnie dodatkowych umiejętności oraz motywuje do działania.Wsparcie rówieśników jest też bardzo ważne. To właśnie dzięki nim mogę normalnie funkcjonować, bo wiem, że ilekroć będę potrzebowała ich pomocy, zawsze mi ją okażą. 
Stypendium ”Słodycz Wiedzy” jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i nagrodą za trud włożony w moją ciężką prace na koniec gimnazjum. 
Byłam w wielkim szoku, kiedy dowiedziałam się, że je dostałam, ponieważ mimo, że zostałam nagrodzona absolwentką roku w moim Gimnazjum Nr 4 w Gliwicach, wiedziałam, że o przyznanie stypendium z Towarzystwa nie będzie łatwo. Udało się! Myślę, że stypendium przeznaczę na mój wymarzony wyjazd do Paryża, który planuje już na początku wiosny. No w końcu w życiu chodzi o to, żeby podążać za marzeniami, prawda?

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Dodaj komentarz